Mieszkanie w Hiszpanie
English

Urlop w Hiszpanii nad morzem

Wynajmij apartament na Costa Tropical

Almunecar Apartament w Hiszpanii Informacja turystyczna Airlines Linki O nas Kontakt
Home » Wybierz kierunek » Informacja turystyczna » Sevilla
Malaga
Granada
Sevilla


Terminy do wynajęcia

Pobierz kalendarz

Sitemap - Search - Login

Share/Save/Bookmark


Polska - Drohiczyn
Belgia - Alsemberg

Plaza de Toros de la Maestranza

Słynna sewilska arena korridy (1761-1881) jest najwspanialszą i jedną z najstarszych w Hiszpanii. Jej amfiteatralna widownia, z arkadami lóż może pomieścić pona 12500 osób. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się przy głównym wejściu od strony Paseo de Cristobal Colon. 

Korrida w Sewilli

Reales Alcazares

Alcazar w Sewilli, rezydencja katolickiego króla Piotra I Okrutnego i jego sławnej kochanki Marii de Padilla, powstawał niemal równocześnie z arabską Alhambrą w Granadzie. Za murami XII wiecznego alcazaru Almohadów w ciągu dwóch lat rzemieślnicy z Granady i Toledo stworzyli arcydzieło z dziedzińsami i salami w stylu mudejar. Palacio Pedro I jest nadal sercem rozbudowanego później kompleksów budynków. Izabela I Katolicka ufundowała Casa de la Contratacion (1503), gdzie żegnała żeglarzy wyruszających do Nowego Świata, a Karol V urządził bogato udekorowane apartamenty (1526).

źródło: Hiszpania - Przewodniki Wiedzy i Życia 1999r.


 Katedra de Santa Maria

Jest to jeden z najwspanialszych i największych gotyckich kościołó na świecie. Powstała w latach 1402-1506 na miejscu meczetu z lat 1184-1196. Pozostawiony minaret "La Giralda" o wysokości 97 m wkomponowano w bryłę kościoła, uzupełniając o dzwonnicę. We wnętrzu zwracają uwagę:

  • Capilla Mayor
  • Capilla Real
  • Chór
  • Grobowiec Kolumba

 


Copyright © 2018 Winderickx.com | Site created by Gillis Winderickx