Dom na Podlasiu
Vakantiehuis Polen Dom nad Bugiem

Dom do wynajęcia na Podlasiu

Spacery oraz aktywny wypoczynek nad Bugiem

Nad Bugiem Dom z kominkiem Aktywny wypoczynek Kultura Księga gości O nas Praca Kontakt
Home » Wybierz kierunek » Nad Bugiem


Aktywny wypoczynek

szlaki rowerowy szlaki spacerowy
Czytaj więcej...

Wiadomości i newsletter:
e-mail:
Sitemap - Search - Login

Share/Save/Bookmark


Almunecar - Hiszpania
Belgia - Alsemberg

Wakacje blisko natury nad Bugiem

Drohiczyn jest to podlaskie miasteczko oplecione niebieską wstążką Bugu. Położone jest na wschodzie Polski, na wysokim brzegu rzeki. Krajobraz tego rejonu jest typowo polodowcowy, bardzo urozmaicony.

Drohiczyn klasztor
Bażant na łonie natury Widok na Drohiczyn od strony Bugu

Dużą część terenu pokrywają obszary bagniste i torfowiska. Ukształtowanie terenu oraz brak ośrodków przemysłowych wzdłuż rzeki powoduje, że jest to najatrakcyjniejszy rejon na spływy kajakowe.

 
Spływ kajakowe Aktywny wypoczynek nad Bugiem

Okolice Drohiczyna wyglądają jakby nie były tknięte ręką ludzką. Domki wtapiają się w krajobraz, a senne życie miast, miasteczek i wsi nie psuje wrażenia spokoju oraz bliskości natury. Lekko pofałdowany teren i przepiękne krajobrazy sprzyjają wycieczkom rowerowym oraz spacerom. Można tu wciąż zobaczyć stada kozłów liczących ponad 20 sztuk, jelenie, sarny, zające, czaple, bociany, bażanty i wiele innych gatunków znanych nam ze zdjęć.

Dom nad Bugiem do wynajęcia salon w domku

Piękne, naturalne tereny to nie wszystko, co może nam zaoferować ta część Podlasia. Drohiczyn ma długą i burzliwą historię. Początki osadnictwa na tym terenie sięgają VI wieku, kiedy to istniała osada handlowa przy szlaku wiodącym wzdłuż Bugu z Rusi na Jaćwież. Następnie przez wiele wieków gród przechodził we władania książąt litewskich, ruskich oraz mazowieckich. W 1253 roku stało się świadkiem zawarcia pierwszej unii Kościoła rzymskiego ze wschodnim chrześcijaństwem.

Było to niezwykle bogate miasto położone na granicy wpływów Litwy, Rusi oraz Polski. Obok siebie żyli, Katolicy, prawosławni oraz Żydzi. Miasto szczyci się Kościołem Benedyktynek z XVIII w, Kościołem Wniebowzięcia Maryi Panny z XV w, Kościołem Trójcy Świętej i dawnym Klasztorem Jezuitów z XVII w oraz Cerkwi prawosławnej pw. Mikołaja Cudotwórcy. Synagoga została zburzona w czasie II wojny światowej. 

XX wiek także nie był łaskawy dla Drohiczyna. Przebiegała przez niego granica pomiędzy terenami należącymi do III Rzeszy oraz Rosji. Pozostała po tym sieć bunkrów.

Okolice Drohiczyna są także warte obejrzenia. Święta Góra Grabarka - miejsce czczone przez ludzi wyznających religię prawosławną, Stajnia Koni Arabskich założona prawie 300 lat temu, Mielnik - miasteczko królewskie gdzie odpoczywał nasz król Władysław Jagiełło przed koronacją, Ciechanowiec oraz wiele innych małych wsi o bogatej kulturze i tradycjach.

Załączniki: Mapa Polski z Drohiczynem

 Mapa Polski z Drohiczynem


Najnowsze komentarze...

2015-05-31 08:25:24 - Miodek
Jadwiga Szpala, wypożycz sobie może najpierw słownik!

Czytaj więcej...

2014-06-22 20:48:21 - www Link
Wypozyczalnia sprzetu rekreacyjno turystycznego. Zapraszamy na splywy kajakowe, paintball, rowery, gokarty. Zimowa pora organizujemy biesiady przy ognisku, prowadzimy wypozyczalnie nart biegiwych, uwaga - nowo otwarta bania ruska na 20 osob. www.active-adventure.pl tel. 606 66 22 25 MIELNIK

Czytaj więcej...

2014-04-24 17:20:42 - Turystka z Warszawy
Obejrzałam film o Drohiczynie i potwierdzam piękno tego miejsca, ale obradzam pobyt w miasteczku w czasie wszelkich lokalnych imprez, cisza i spokój zamienione są na dudniące basy do późnych godzin, piwo leje się strumieniami, a hałas nad Bugiem i mieście jest dramatyczny, relatywnie do najpopularniejszej formy zabawy, jaką można spotkać w wielu innych miejscach w Polsce. Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce, to niestety tylko poza sezonem wakacyjnym można wypocząć. Turystka

Czytaj więcej...

2014-03-06 11:19:27 - www Link
w tym roku latem splywam Bugiem z Niemirowa do Zegrza. Rowniez Pisa i inne w zaleznosci od pogody. Serdecznie zapraszam chetnych z wlasnym sprzetem. jerzyobrycki@me.com lub 0049/ 173 93 69 425 Dobrze utrzymany Oldtimer.

Czytaj więcej...

2013-09-03 22:44:55 - Howard Blue
I am writing a novel which takes place in Drohiczyn nad B. in 1905. Please put me in contact with someone who has information -- and photographs about Drohiczyn in 1905 Dziekuje Howard Blue Memrevs@Gmail.com

Czytaj więcej...

2013-08-11 10:37:36 - I.Z.
Właśnie się do Drohiczyna wybieram. Chciałem tam być i będę :)

Czytaj więcej...

2013-06-16 12:20:03 - www Link
10 sierpnia 2013 - Spływ kajakowy z okazji dni dobrosąsiedztwa Zbereże - Adamczuki. Informacje www.splywybugiem.eu , 505514813,509325666, Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

2013-05-31 17:16:08
JEDYNĄ zaletą \

Czytaj więcej...

2013-05-03 22:25:55 - www Link
W dniu 19/maja/2013 organizujemy darmowy spływ kajakowy w ramach akcji \

Czytaj więcej...

 


Wydrukuj | Copyright © 2018 Winderickx.com | Site created by Gillis Winderickx